Міжнародна абревіатура для позначення методів і способів зварювання - Завод автогенного оборудования ДОНМЕТ производит газосварочные горелки, газовые резаки, керосинорезы, редукторы и другое сварочное оборудование
Головна Обладнання медичне Каталог продукції Новини Контакти (Де придбати) Сертифікати Прайс-лист DonmetTV Про завод докладно Запитання(FAQ)Пошук на сайті

Замовляйте на сайті та отримуйте знижку 5%


Новини Різання та зварювання металу в теорії Міжнародна абревіатура для позначення методів і способів зварювання
Міжнародна абревіатура для позначення методів і способів зварювання PDF Друк
Середа, 01 грудня 2004, 20:23

Наводимо прийняті міжнародні абревіатури для позначення методів і способів зварювання. 

ММА - M anual M etal A rс - ручне дугове зварювання штучними електродами, раніше в технічній російськомовній літературі позначалася як РДС . 

TIG - T ungsten I nert G as - дугове зварювання неплавким електродом в середовищі інертного газу. Як матеріал для неплавких електродів найчастіше використовується вольфрам, тому в німецькомовній літературі використовують скорочення WIG ( W olfram I nert G as), іноді зустрічається позначення GTA ( G as T ungsten A rc). У російськомовній літературі, з огляду на те, що найбільш поширене застосування як захисного газу аргону, за цим методом закріпилася назва « а ргоно д угове зварювання »або АДС . Однак така назва не зовсім точна, тому що при зварюванні методом TIG в якості захисного газу можуть використовуватися також гелій, азот чи газові суміші; крім того зварювання в аргоні може вестися і плавкими електродами. При описі обладнання для зварювання методом TIG згадка самого методу зварювання зазвичай доповнюють згадкою роду струму зварювання: DC ( D irect C urrent) - постійний струм чи AC / DC ( A lternating C urrent / D irect C urrent) - змінний / постійний струм.

 


MIG / MAG - M etal I nert G as / M etal A ctive G as - дугове зварювання плавким електродом (дротом) в середовищі інертного / активного захисного газу з автоматичною подаванням присадного дроту. Раніше цей метод зварювання мав назву «напівавтоматичне», що не цілком коректно, оскільки механізоване тільки подавання електродного дроту, а всі операції з переміщення зварювального пальника виконуються вручну, тому сьогодні він носить назву «механізоване».Найбільш універсальний спосіб зварювання, що має велике поширення в промисловості, легко піддається автоматизації і роботизації. 
Іноді цей спосіб зварювання позначають GMA ( G as M etal A rc). Фахівцям більш відомий як зварювання у вуглекислому газі, що також не зовсім коректно, тому що при такому зварюванні все частіше використовуються багатокомпонентні газові суміші, до складу яких крім вуглекислого газу можуть входити аргон, кисень, гелій, азот і ін гази. 

GMAW - G as M etal A utomatic W elding - автоматичне дугове зварювання плавким електродом (дротом) в середовищі захисного газу.Так часто позначають автоматизоване або роботизоване застосування MIG / MAG . 

GTAW - G as T ungsten A utomatic W elding - автоматичне дугове зварювання неплавким електродом в середовищі інертного захисного газу. Позначення автоматизованого або роботизованого застосування методу TIG . Може здійснюватися як з автоматичною подачею присадочной дроту, так і без неї, наприклад, по відбортовкою. 

SMAW - S ubmerged M < / strong> etal A utomatic W elding - автоматичне дугове зварювання плавким електродом (дротом) під шаром флюсу. 

FCAW - F lux C ore A rc W elding - дугове зварювання плавким порошковим дротом (самозахисного або в середовищі захисного газу) з механізованою подачею дроту. Зварювання може виконуватися як вручну, так і автоматичне або роботизоване. 

Orbital Welding - орбітальне зварювання. Під цим терміном розуміється автоматичне дугове зварювання кільцевих неповоротних швів з допомогою спеціальних зварювальних головок або самохідних механізмів. При цьому зазвичай застосовують методи GTAW (TIG)

або GMAW (MIG / MAG) .

 
Main page Main page