Як вибрати газовий різак Р1 та Р3 за зовнішнім виглядом - Завод автогенного оборудования ДОНМЕТ производит газосварочные горелки, газовые резаки, керосинорезы, редукторы и другое сварочное оборудование
Головна Каталог продукції Новини Контакти (Де придбати) Сертифікати Прайс-лист DonmetTV Запитання(FAQ)


ABICOR BINZEL

Пошук на сайті

Новини Різання та зварювання металу в теорії Як вибрати газовий різак Р1 та Р3 за зовнішнім виглядом
Як вибрати газовий різак Р1 та Р3 за зовнішнім виглядом PDF Друк
Вівторок, 28 грудня 2010, 14:39

I. Візьміть  газовий різак до рук!!! (Неможливо зробити вибір за картинкою, рекламним проспектом або тільки на підставі ціни). 
II. Визначтесь! Для виконання яких робіт  Вам потрібен різак?
Наприклад: якщо  Вам необхідно  різати метал не більше 100мм завтовшки, оптимальним вибором для вас буде газовий різак типу Р1 (з рукавом під Dу = 6 мм), якщо ж потрібно  різати метал від 100 мм  до 300мм завтовшки,  вибирайте газовий різак  типу Р3

Визначтесь із типом доступного Вам газу (пропан-бутан, ацетилен, метан, МАФ).

III. Зверніть увагу на зовнішній вигляд газового різака:

  1. 1) Мундштук зовнішній має бути виготовлений  із технічної міді. Термічна стійкість технічної міді в 3-4 рази вища за латунь. Мундштук із технічної міді має червоний колір на відміну від жовтої латуні.

Візуальна відмінність мідного мундштука від латунного.

2) Корпус і трубки з'єднань повинні бути латунні, мідні або з нержавіючої сталі. 
3) Наконечник та інжекторний вузол мають відокремлюватися та легко зніматися. У разі  виходу з ладу чи засмічення наконечника, інжектора, їх можна буде швидко  прочистити або замінити на нові  і не доведеться купувати новий різак.
4)  Професійний газовий різак має обладнуватися  вентилем кисню різального (КР) із маховиком діаметром не менше ніж 40 мм,  або важільним клапаном. Це обумовлено зручністю відкривання-закриванняя кисню різального (КР) під час тривалої роботи. 

5) Маховики повинні обертатися з незначним зусиллям (не бути ледь закріпленими, але й не туго обертатися), оскільки у разі вільного обертання існує велика вірогідність самовільного розрегулювання складу полум’я під час роботи (це незручно і небезпечно). На тугому обертанні маховиків проводити налаштування полум’я  газового різака та його гасіння незручно або навіть неможливо.

 

6) Шпинделі вузлів вентилів мають бути із нержавіючої сталі (середній строк служби таких шпинделів не менше за 15000 циклів відкрито-закрито). Виготовлення їх із латуні неприпустимо, оскільки такі вузли не витримують більше ніж 500 робочих циклів відкрито-закрито, надалі вони не забезпечуватимуть герметичність замикання. Як наслідок -  витоки горючого газу та кисню, що небезпечно й може призвести до вибуху горючої суміші.
Допускається  застосування  комбінованих шпинделів латунь – нержавіюча сталь, вони значно кращі за своїми характеристикам, ніж цілісні латунні шпинделі.

7) Для газових різаків Р3 (для різання металу до 300мм) не допускається застосування комбінованих 6/9 ніпелів. Комбінований ніпель 6/9 зменшує прохідний переріз втричі порівняно з  ніпелем  9, що не є достатнім для забезпечення витрат газів.

8) Обирайте латуні ніпелі! Алюмінієві ніпелі зношуються швидше.

9) Наявність запасних частин у продавця обов’язкова !!! (Інакше  Ви отримуєте "разовий" виріб). 

10) Зовнішнє  покриття під колір латуні чи міді приховує недоліки паяння, вади в металі, а також вводить  Вас в оману, видаючи алюміній за латунь або мідь.
Зовнішній «блиск» не гарантує безпеку і працездатність газового різака.

Правильного Вам вибору!


Дмитро Рубан,
Начальник ВНДЛ заводу ДОНМЕТ 
Тел. (06264) 4-16-01 Skype: donmetlab

 

 
Main page Main page