Завод автогенного обладнання «ДОНМЕТ» заснований у 1990 році.

Сьогодні завод «ДОНМЕТ» — провідний виробник сертифікованого обладнання для газополуменевого різання, зварювання, паяння та нагрівання металів та інших матеріалів в Україні. Колектив заводу сьогодні – це 200 співробітників, а номенклатура продукції нараховує понад 80 типів обладнання та понад 300 видів його модифікацій. На рік завод випускає і продає близько 300 000 одиниць продукції. Щороку розробляє і запускає в серію 5-6 нових виробів.

Серед продукції, що випускається, є різаки для різання металу будь-якої товщини, пальники різних модифікацій (для нагрівання, виправлення, паяння, зварювання), редуктори газові, клапани вогнеперешкодні, рампи газові та інше обладнання, яке використовується в процесах газополуменевої обробки.

Також на індивідуальне замовлення, завод розробляє обладнання необхідної потужності, розмірів та комплектації. Уся продукція повністю виготовляється в Україні з матеріалів, дозволених нормативними документами для роботи в середовищі кисню і горючих газів. Кожна одиниця продукції проходить контроль якості на кожному етапі виготовлення, тому ми гарантуємо її якість і безпеку.

На сьогодні продукція «ДОНМЕТ» експлуатується у 22 країнах світу. Ми маємо понад 600 торгових представників в Україні, Росії, Білорусі, Молдові, Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Болгарії, Румунії, Португалії, Нідерландах, Греції, Італії, Фінляндії, Грузії, Азербайджані, Казахстані, Узбекистані, Ірані, а споживачі нашої продукції – це понад 40 000 компаній.

Історія заводу

Третє жовтня 1990 завод “Донмет” вважає днем свого народження. Але  історія заводу автогенного обладнання “Донмет” починається з 1988 року, коли в Краматорську групою молодих ентузіастів було створено проектно-дослідний кооператив “Гост-88”, який водночас працював над розробкою та виготовленням автогенного обладнання, і вже 3 жовтня 1990 року було зареєстровано підприємство під назвою “Донмет”.

Лукашов Олександр Васильович
Перший директор “Донмет”

Баженов Володимир Олександрович
фінансовий директор 1990 – 1993 рр.;

генеральний директор СП ЗАТ “КРАСС”

Сергієнко Володимир Олександрович
технічний директор 1990 – 1993 рр.
з 1993 р. і дотепер
директор заводу “ДОНМЕТ”

Лисенко Юрій Миколайович
головний інженер 1991 – 1995 рр.;

директор ТОВ “НДІ Дослідний Завод”

Чужинов Олег Валерійович
начальник відділу збуту 1992 – 1998рр.;

директор ТОВ “Днепрсварка”

Крайчук Петро Володимирович
заст.директора з виробництва 1992-1995 рр.;

генеральний директор  ТОВ “СВАРОГ”

До 1996 року виробнича база “Донмет” розташовувалась у трьох орендованих приміщеннях міста. При цьому час від часу доводилося здійснювати переїзди разом з технологічним обладнанням з одного приміщення до іншого. У той час виготовлялися поодинокі екземляри унікальних різаків на індивідуальне замовлення. Маючи величезне бажання, невеликий виробничий та науковий досвід, керівництво заводу ухвалює рішення про залучення коштів на будівництво сучасного заводу газополуменевого обладнання. Це будівництво було розпочато в 1993 році, а восени 1996 року завод з усім технологічним обладнанням переїхав до наново відбудованих корпусів.

При цьому практично заново було створено виробничо-технічну базу підприємства. Були закуплені нові верстати, в тому числі верстати-автомати і верстати з числовим програмним управлінням, що дозволило заводу налагодити серійне виробництво різаків РГР-100 (дідусь легендарної “Сотки”) і пальників Г2. Надалі конструктори, технологи і робітники заводу розробили і випустили автогенне обладнання, яке відповідало вимогам споживачів за критерієм якість-ціна. Причому якість – на першому місці!

Механоскладальний цех №1. 1996 рік

Ділянка складання. 1996 рік

Перша ділянка знежирення та освітлення деталей. 1995 рік

Стабільна якість газополуменевого обладнання марки «ДОНМЕТ» здебільшого обумовлена впровадженням з 2002 року системи управління якістю за ISO 9001:2009, а також злагодженою роботою інженерних служб заводу:

  • конструкторський відділ, у якому впроваджено систему автоматичного проєктування виробів для газового різання і зварювання
  • випробувальна науково-дослідна лабораторія, де перевіряються нові ідеї і конструкторські рішення, проводяться випробування готової продукції (типові, кваліфікаційні, періодичні та сертифікаційні), оскільки обладнання, що випускається для газового різання та зварювання належить до категорії підвищеної небезпеки. Лабораторія акредитована УкрСЕПРО в галузі випробувань газополуменевого обладнання.
  • спеціалісти метрологічної лабораторії виконують повірку та калібрування манометрів, що застосовуються в газових редукторах та витратомірах нашого виробництва. Працівники відділу технічного контролю здійснюють вхідний, міжопераційний та вихідний контроль відповідно до інструкцій системи управління якістю.

У 2017 році було організовано склад готової продукції «DONMET-EUROPE» у Польщі:

ttps://donmet.com.pl. Це забезпечує швидку і зручну доставку продукції заводу «ДОНМЕТ» покупцям усіх країн Європи.