Запитання

Технологія зварювання

Чи можливе зварювання вуглецевих сталей пропаном і до якої товщини?

Отримати якісні зварні шви зварюванням пропано-кисневою сумішшю неможливо!!! Оскільки температура горіння пропано-кисневої суміші на 1000 °С нижче за температуру горіння ацетилено-кисневої суміші, що призводить до значного зниження швидкості зварювання та зменшенню глибини провару (не більше 2мм). Через низьку швидкість зварювання збільшуються зони термічного впливу, що спричиняє більші внутрішні напруження та сильні деформації. Крім того, пропано-киснева суміш сильно окислює зварювальну ванну, що знижує міцність шва, призводить до появи численних дефектів зварного шва та до зміни хімічного складу навколошовної зони.

Який газ краще застосовувати для зварювання? Ацетилен чи МАФ?

Для того, щоб порівняти, що краще для зварювання –  ацетилен чи МАФ, достатньо самому взяти пальник та спробувати зварити однакові зразки спочатку ацетиленом, а потім МАФом. Все одразу  з’ясується.

– Швидкість зварювання ацетиленом безперечно вища, ніж при зварюванні МАФом (для будь-якої товщини металу). Це обумовлено більш високою температурою горіння ацетилену. Різниця температур горіння становить усього 200 градусів, але при зварюванні це досить відчутно. Крім того зони термічного впливу при зварюванні ацетиленом менші, ніж приз варюванні МАФом, що впливає на якість швів. 

– Для того, що процес зварювання двох однакових зразків ацетиленом та МАФом відбувався з приблизно однаковою швидкістю, для зварювання МАФом необхідно в пальник встановити наконечник, як мінімум на 1 чи 2 номери більший, ніж при зварюванні ацетиленом.

– В процесі зварювання факел ацетиленового полум’я захищає зварювальну ванну від окислення, а факел МАФу захисних властивостей не має. Це призводить до зниження механічних характеристик зварного шва.

– Крім того, як відомо, МАФ відноситься до зріджених газів (і важчий за повітря). У правилах безпеки системи газопостачання України  (ДНАОП 0.00-1.20-98) записано:

п.4.7.18. “Запрещается производить газовую сварку, резку и другие виды газопламенной обработки металлов с применением сжиженных газов в цокольных и подвальных помещениях, а также в колодцах, шахтах и других подземных сооружениях”

Виходить, що МАФ не можна використовувати житлово-комунальним службам, водоканалам, шахтам тощо.