Новини

Газовий різак «ДОНМЕТ» 300П тримає зворотний удар в будь-яких погодних умовах

Характерною рисою газових різаків, що працюють на пропан-бутані, на відміну від ацетиленових різаків, є наявність для них зони нестабільного опору зворотному удару полум’я в певному діапазоні тисків горючого газу. У зв’язку з цим діапазон тисків, приписаний паспортом для цього газового різака , не може охоплювати весь діапазон, який рекомендований ГОСТ 5191-79 (0,03 – 1,5 кгс / см ), а лише певну зону в межах цього діапазону. Цим пояснюються відмінності в технічних характеристиках, наведених у паспортах різаків як вітчизняного, так і іноземного виробництва.

Для різака Р3П, що виготовлявся заводом «ДОНМЕТ»  до липня 2003 р,. зона нестабільного опору знаходилася в інтервалі тисків 0,4 – 0,8 кгс / см . Навесні і восени, коли температура довкілля коливається в межах 0 – 15о С, тиск газу в балоні буде в зазначених межах, тому тиск на виході з пропанового редуктора не вдається отримати вище за 0,8 кгс / см , хоча робітники при цьому зазвичай накручують редуктор до відмови. У цих умовах різак Р3П не завжди чинив опір зворотному удару полум’я, що спричиняло нарікання  споживачів в осінньо-весняний період.

Влітку, коли тиск газу в балоні перевищує 0,8 кгс / см 2   і взимку, при негативних температурах, коли тиск газу в балоні нижче за  0,4 кгс / см 2 спостерігався стабільний опір зворотному удару в процесі роботи різака.

Робота над цією проблемою дозволила фахівцям заводу «Донмет» знайти технічне рішення, реалізація якого забезпечила стабільну стійкість до зворотного удару полум’я у всьому діапазоні тисків від 0,03 до 1,5 кгс / см .Таким чином, різак «ДОНМЕТ» 300П став не тільки простішим, універсальнішим, легшим і дешевшим за «Маяк», але й придбав стійкість до зворотного удару в діапазоні тисків горючого газу, що повністю відповідає вимогам ГОСТ 5191-79.

З повагою

Володимир Сергієнко
директор заводу «ДОНМЕТ»
(06264) 5-45-63