Запитання

Рідкопаливні різаки

Чому пульсує полум’я?

Засмітився змішувач. Зазвичай це стружка, окалина, окисли солей гальванообробки, задирки. Що робити? Чистіть канали змішувача мідним дротом із обов’язковим продуванням.

У морози не вистачає нагрівання мундштука?

Використовуйте зовнішній мундштук “Зима”.

Стабільно працює в інтервалі температур від 0 до – 30 градусів за Цельсієм.

Гасоріз РК 300 “Вогник” 181, оснащений мундштуком зовнішнім “ЗИМА”, має такі переваги:
– Стабільна робота від 0 до -30°С
-100% опір зворотному удару

Чому не випаровується пальне?

Пальне має  бути чистим (без води, мастила чи соляру). Тиск енергоносіїв (кисень, гас) та розмір ядра полум’я повинні відповідати вимогам  паспорта (див. розділ 2 «Технічні характеристики» та  п.6.2 розділу  6 «Правила експлуатації» паспорта»).

Витяг  із паспорта п.6.2 розділу 6 «Правила експлуатації»

…Увага!     Не допускайте остаточне  налаштування різака з горінням ядра полум’я  всередині зовнішнього мундштука , бо це призводить до його перегрівання. Правильно налаштоване ядро підігрівального  полум’я виступає на 5-7мм за торець зовнішнього мундштука. (Для внутрішніх мундштуків №0 та №1  ядро полум’я виступає на 3-5 мм) 

А якщо працювати без кисневого редуктора від мережі?

Без редуктора працювати небажано, оскільки тиск в мережі не завжди відповідає вимогам паспорта. Зазвичай, він вищий. Надлишок кисню призведе до охолодження мундштука та пальне не отримає потрібного нагрівання для випаровування.

Чи можна фторопластові кільця вентилів замінити на фумку?

Звісно, можна. Раніше в різаках та гасорізах так і робили (або асбест із просоченням, або шкіра). Асбест просочте, наприклад, густим мильним розчином і дайте дещо підсохнути, а потім ущільнюйте на здоров’я. Фумкою теж можна, тільки скільки ж її треба намотати? Отже, можна, але потім обов’язково перевірити герметичність.

Перестав надходити гас, чому так і що робити?

«Перестал поступать керосин, нужно было очень сильно качать давление в бачке, я грешил на вентиль керосиновый, но сегодня керосин не шел ни в какую. Снял кислородную и керосиновую трубку, чтобы глянуть, а керосин не выходит из рукоятки (из ствола), причем со шланги керосин идет. Продувал кислородом, все равно не пошел. Почему так и что делать?»

Причини ненадходження гасу можуть бути такими:

–          по-перше, якщо Ви на вході в ствол встановили фільтр гасовий, зніміть його, оскільки його пори забиваються масниим відкладеннями гасу, а якщо гас ще й брудний, то цей фільтр вмирає дуже швидко;

–          по-друге, прочитавши Ваш лист, звернув увагу, що наші паяльники заливають припоєм отвір, крізь який гас надходить до трубки в корпусі гасового вентиля. Якщо такий різак потрапляє до споживача, то через деякий час цей отвір легко може забитися масними відкладеннями зі складу гасу. Чому не допомогло продування? Якщо масний наліт встиг висохнути, то продування може й не допомогти;

–          по-третє, якщо у нас на гальваніці погано промили внутрішні канали ствола, то в каналах, з часом, починають наростати кристали солей невидалених хімреактивів. Із цим ми зіткнулися на змішувачах Вогник 181, коли у нас перевірка показала, що все гаразд, а після того, як вони полежали на  складі  в сирості, кисневі канали діаметром 0,7 мм позаростали солями. Люди почали працювати, а кисень не йде.

Цей момент у сукупності з дефектами паяння призводить до того, що сталося у Вас.

Питання – що робити?

Додаю картинку з поясненнями. Спробуйте й обов’язково відпишіться.

«…Здравствуйте Николай Николаевич еще раз, просили отписаться, отписываюсь: Да, фильтр керосиновый у меня стоял, но я его снял еще месяц назад и выбросил, так как не шел керосин. Без фильтра потом работал резак, но становилось все хуже и хуже. А потом перестал идти совсем.

Вот сегодня попробовал сделать, как вы описали на чертеже. Пробил отверстие тонкой медной проволокой, и все стало в порядке. Хорошо, что я вам написал о проблеме, и вы мне ответили, что делать, а то я, было, уже хотел выбрасывать ствол….»