Запитання

Редуктори газові

Як часто потрібно повіряти манометри

Згідно з ДНАОП 0.00-1.07-94 ПРАВИЛА БУДОВИ І БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ПОСУДИН,ЩО ПРАЦЮЮТЬ ПІД ТИСКОМ  п.5.3.11:  Перевірка манометрів з їх опломбуванням та клеймуванням має проводитись не рідше за 1 раз на 12 місяців. 

Чи можна використовувати вуглекислотні редуктори виробництва ДОНМЕТ для подавання газу до акваріума

Оскільки для акваріума потрібна досить мала витрата, одного редуктора буде недостатньо. Необхідно налаштувати редуктор на мінімальний тиск (до 1 атм) і на виході редуктора встановити пневмодросель (можна голчастий вентиль).

Чому замерзає вуглекислотний/аргоновий редуктор

Редуктор замерзає через вміст вологи у газі, що редукується, під час його довгого відбору у великому об’ємі. Щоб запобігти замерзанню вуглекислотного редуктора, необхідно використовувати підігрівач проточного типу (з урахуванням його пропускної спроможності). Аргоновий редуктор може замерзати тільки якщо балон, заправлений аргоном, пересичений водяними парами, що є порушенням вимог ГОСТ 10157 “Аргон газоподібний та рідкий”

Як часто необхідно знежирювати редуктор?

За умови правильної експлуатації необхідності у знежирюванні немає, оскільки це вже зроблено заводом-виробником.

Як часто треба змінювати мембрану та редукувальний клапан?

Редукувальний клапан та мембрану треба змінювати за фактом виходу з ладу або після виявлення відхилень від норми при періодичному перевірянні редуктора на герметичність 1 раз на 3 місці (згідно з ПРАВИЛАМИ БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ З ІНСТРУМЕНТОМ ТА ПРИСТОСУВАННЯМИ п.8.3.69)

Чому на редукторах відсутні заводські номери?

ГОСТ 13861 «Редуктори для газополуменевої обробки», згідно з яким  завод ДОНМЕТ виготовляє редуктори, не потребує нанесення номерів.